Menu
Město Jáchymov
městoJáchymov

Jáchymovské vycházky a výlety

Zde najdete několik tipů na zajímavé výlety

Cestou na Boží Dar

Do nejvýše položeného města ve střední Evropě se lze dostat několika způsoby. Nejpohodlnější a nejrychlejší varianta je využít meziměstskou dopravu a na Boží Dar vyjet autobusem nebo vlastní autem.

Císařskou alejí na Klobouk

Do Císařské aleje se nejsnáze dostanete od kostela sv. Jáchyma v horní části města. Zde se napojíte na žlutou TZ, po které vystoupáte ulicemi Šafaříkovou a Jiráskovou až do ulice Na Valech, kde žlutou TZ opustíte.

Dívčí skok

Výstupem od Kulturního domu Dvořákovou ulicí dojdete k hotelu Panorama. Okolo něj projdete a napojíte se na lesní pěšinu, která zachází do lesa.

Lanovkou na Klínovec

Z Jáchymova na Klínovec se lze dostat několika způsoby. Nejsnazší možnost nabízí svezení se sedačkovou lanovkou.

Po staré poutní cestě

Putování po staré poutní cestě Vás zavede z Jáchymova, přes Nové Město na Mariánskou.

Po staré železnici

V roce 1896 byl vypraven první vlak na železniční trať mezi Ostrovem a Jáchymovem. Pravidelná doprava byla zahájena 23. 12. 1896 a poslední jízda se uskutečnila 23. 12. 1957.

Údolí mlýnků

Do Údolí mlýnků se nejlépe dostanete z lázeňské části od kruhového objezdu. Vydáte se do lázeňské zóny, projdete okolo největšího a nejkrásnějšího lázeňského hotelu Radium Palace až k lázeňskému sportovnímu areálu.

Výhled z Hadí hory

Od radnice a Z lázní

Vycházka na Suchou

Suchá je malebná, původně hornická, osada cca 2,5 km od Jáchymova, jež se vypíná v zalesněných kopcích. Dnes slouží převážně k rekreaci.

Výlet na Popov

Popov, bývalá osada známá výrobou kozího sýra, zanikla po odsunu německých obyvatel po druhé světové válce. Do dnešních dnů se zachovaly základy několika domů a základové zdivo popovské kapličky.

​​
  • 1516rok vzniku
  • 2 381počet obyvatel
  • 672 mnadmořská výška
  • 50,77 km2rozloha