Menu
Město Jáchymov
městoJáchymov

Jáchymovské vycházky a výlety

Zde najdete několik tipů na zajímavé výlety

Cestou na Boží Dar

Do nejvýše položeného města ve střední Evropě se lze dostat několika způsoby. Nejpohodlnější a nejrychlejší varianta je využít meziměstskou dopravu a na Boží Dar vyjet autobusem nebo vlastním autem.

Cestou na Boží Dar

Císařskou alejí na Klobouk

Do Císařské aleje se nejsnáze dostanete od kostela sv. Jáchyma v horní části města. Zde se napojíte na žlutou TZ, po které vystoupáte ulicemi Šafaříkovou a Jiráskovou až do ulice Na Valech, kde žlutou TZ opustíte.

Císařskou alejí na Klobouk

Dívčí skok

Výstupem od Kulturního domu Dvořákovou ulicí dojdete k hotelu Panorama. Okolo něj projdete a napojíte se na lesní pěšinu, která zachází do lesa.

Dívčí skok

Lanovkou na Klínovec

Z Jáchymova na Klínovec se lze dostat několika způsoby. Nejsnazší možnost nabízí svezení se sedačkovou lanovkou.

Mlýnská stezka z Jáchymova do Ostrova

Promenádní cesta, v délce 3 km, nesla německý název Roseggerweg. Předlohou tohoto označení byl známý C. K. spisovatel Peter Rosegger.
Současný český název Mlýnská stezka je odvozen od řady mlýnů, které se v prostoru mezi Jáchymovem a Ostrovem historicky nacházely. Začátek cesty najdete u tenisových kurtů, kousek za lesní restaurací Belveder. Do Jáchymova se můžete vrátit po cyklostezce, která vede po cestě bývalé železniční trati.

Mlýnská stezka Jáchymov

Po staré poutní cestě

Putování po staré poutní cestě Vás zavede z Jáchymova, přes Nové Město na Mariánskou.

Kaplička Panny Marie Altöttingské

Po staré železnici

V roce 1896 byl vypraven první vlak na železniční trať mezi Ostrovem a Jáchymovem. Pravidelná doprava byla zahájena 23. 12. 1896 a poslední jízda se uskutečnila 23. 12. 1957.

Po staré železnici

TRIPPER v Jáchymově - Fantom stříbrné štoly

Chcete si užít v Jáchymově zajímavý výlet? Máme pro vás připraven výlet s TRIPPEREM. Pojďte si projít kousek města a odhalte Fantoma stříbrné štoly. Akce je celoroční a je určena pro jednotlivé návštěvníky, děti, rodiny či skupiny. Tripper máte možnost k zakoupení na Informačním centru.

TRIPPER v Jáchymově - Fantom stříbrné štoly

TRIPPER v Jáchymově - Rolník, lékař a horník

Chcete si užít v Jáchymově zajímavý výlet? Máme pro vás připraven výlet s TRIPPEREM. Pojďte si projít kousek města a zkuste rozluštit šifru. Akce je celoroční a je určena pro jednotlivé návštěvníky, děti, rodiny či skupiny. Tripper máte možnost zakoupit v Informačním centru.

Tripper Jáchymov

Údolí mlýnků

Do Údolí mlýnků se nejlépe dostanete z lázeňské části od kruhového objezdu. Vydáte se do lázeňské zóny, kolem lázeňského domu Agricola, pokračovat budete okolo největšího a nejkrásnějšího lázeňského hotelu Radium Palace až k lázeňskému sportovnímu areálu.

Údolí mlýnků Jáchymov

Výhled z Hadí hory

Na Hadí hoře se nachází kamenné pole, z něhož je nádherný výhled na Krušné hory, jáchymovské údolí s Radium Palacem či Ostrov. Samotný vrchol této hory je ukryt v lese výše, než kamenné pole. K Hadí hoře se váže několik pověstí. V dávných dobách bylo dokonce zakázáno pást zde dobytek a místní lidé se sem báli vkročit.

Hadí hora Jáchymov

Vycházka na Suchou

Suchá je malebná, původně hornická osada, cca 2,5 km od Jáchymova, jež se vypíná v zalesněných kopcích. Dnes slouží převážně k rekreaci.

Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova

Výlet na Popov

Popov, bývalá osada známá výrobou kozího sýra, zanikla po odsunu německých obyvatel po druhé světové válce. Do dnešních dnů se zachovaly základy několika domů a základové zdivo popovské kapličky.

Dolní popovská lípa Jáchymov

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
1
30
1
1
1
2
1
3
1
4
2
5
6
1
7 8 9
3
10
1
11
3
12
1
13
1
14 15
1
16
2
17
1
18
3
19
20 21
1
22 23
2
24
1
25
5
26
3
27 28
1
29 30
1
31
2
1
2
2
2

Hlášení závad

Hlášení závad

Česká obec

​​
  • 1516rok vzniku
  • 2 381počet obyvatel
  • 672 mnadmořská výška
  • 50,77 km2rozloha