Závod Josefa Prenniga

V sobotu 13. srpna 2016
Recesistický závod od domu bývalého pekařství pana Kuhna do míst někdejšího dolu Rovnost a zpět pořádaný u příležitosti oslav 500. výročí založení města Jáchymov.

Recesistický závod Josefa Prénniga

V sobotu 13. 8. 2016 se v Jáchymově konal recesistický závod Josefa Prenniga. Sám pan Prénnig se dostavil se svou putnou a zároveň byla přistavena vana, do které každý účastník přinesl z Rovnosti lahev vody. Závod odstartoval malým povídáním o pekařství pana Kuhna a panu Prénnigovi pan Petr Fiala. Na startu se sešlo celkem 20 závodníků různých věkových skupin. Nejmladší závodnici bylo osm let a nejstaršímu páru dohromady 163 let. Všichni si závod díky krásnému počasí užili a zdrávy se vrátili. Prvním závodníkem v cíli byl mladý muž, který cestu tam a zpět zvládnul za 45 minut. Voda byla nalita z lahví do vany a na závěr se zde mohli účastníci vykoupat, přeci jen ale vody bylo málo a tak někteří odvážlivci včetně pana Prénniga namočili pouze kotníky. Každý účastník obdržel pamětní list a etiketu závodu, malé občerstvení, které připravili místní hasiči. Všichni přítomní se zde z úst pana Mgr. Ježka také dozvěděli, že pan Prénnig byl vlastně pytlák a v putně mimo vody také nosil zvěř do místních hostinců.  Proto také pan Prénnig z rukou pana Mgr. Ježka dostal jako dárek „stoosmatřicítku“ vyrobenou vlastnoručně k 13. 8. a byl to model 2016. Všichni účastníci se těší na příští rok, že si závod zopakují. Jste také srdečně zváni a termín se včas dozvíte.

Za organizátory Anna Plačková

Datum vložení: 14. 7. 2016 15:53