Město Jáchymov
městoJáchymov

Projekt ,,Door to Door" přechází do praxe

door to door

Jak jsme vás již informovali, město Jáchymov se zapojilo do projektu s názvem „Door to Door“, jehož cílem je zavedení kvalitního systému odděleného sběru odpadu.

V rámci něj se nám podařilo získat celkem 300 ks popelnic o kapacitě 240 L, z toho 100 ks na papír a 200 ks na plast. Tyto odpadové nádoby budou občanům města zdarma zapůjčeny. Máte-li o ně zájem, stačí vyplnit dotazník, na jehož základě s vámi uzavřeme smlouvu o výpůjčce na dobu pěti let. Po uplynutí této doby přejdou popelnice do vašeho vlastnictví.

Dotazník ke stažení najdete na webu města v sekci Aktuality nebo si jej můžete vyzvednout na Informačním centru nebo vyplnit jako E-formulář na odkazu: https://forms.gle/7VjRUKrV7Sf36imU7
E-formulář můžete vyplňovat do 31. 3. 2024, poté budou dotazníky zpracovány
a následně budete kontaktováni k dalšímu postupu. Děkujeme.

Cílem celého projektu je snížit množství směsného komunálního odpadu, jehož vývoz a likvidace je stále dražší. Recyklovatelné odpady jako je papír a plast mohou být surovinou pro výrobu dalších výrobků, a tedy nekončit bez využití na skládkách. Dalším přínosem je zlepšení ochrany životního prostředí ve městě a podpora ekologických řešení, které jsou především pro vás ekonomicky výhodné.

Další informace k projektu vám poskytne p. Luboš Kožušník na tel: 353 808 118 nebo e-mailu: kozusnik@mestojachymov.cz.

Projekt Sdružení Krušné hory – západ – Systém odděleného sběru materiálově využitelných odpadů, reg. č. projektu CZ.05.01.05/05/22_004/0000304

Dotazník "Door to Door"

dotazník door to door.pdf